Spoedarts waarschuwt voor lichamelijke schade bij ongeval: “Draag ze liever niet als je autorijdt”
door: BVDO

Afbeelding bron: pexels
Een ongeval is snel gebeurd. Spoedarts Dave Frans waarschuwt voor zaken die op het eerste gezicht onschuldig lijken.
Een zonnebril of andere accessoires die contact hebben met je hoofd. Ze kunnen bijzonder gevaarlijke voorwerpen zijn als je airbags afgaan bij een crash.
De bril duwt in het gelaat en zorgt voor snij- en schaafwonden. “Esthetisch gezien kan je daar littekens aan overhouden. Kan je als passagier zonder je bril, overweeg dat dan”, zegt dokter Frans aan Het Laatste Nieuws.
Ook grote haarspelden achteraan op het hoofd kunnen een groot gevaar betekenen. “Zo’n speld kan bij een crash in je hoofdhuid vast komen te zitten, zeker als die van metaal is. Draag liever een simpel haarelastiekje als je autorijdt.”