Absoluut afgeraden! Dit mag je zeker niet doen als je je ramen wast

Ramen wassen, het kan simpel en eenvoudig. Al zijn er enkele zaken die je zeker niet mag doen volgens de poetsexpert.
Ramen wassen, het vraagt toch wat oefening, maar als je het goed doet, dan gaat het heel erg vlot met een mooi resultaat tot gevolg. Nana Talboom is Instructeur Schoonmaak bij de VDAB en verklapt enkele geheimpjes om snel en vlot mooi gewassen rammen te hebben.
“Water en een goed merk afwasmiddel volstaan”, vertelt ze op Radio 2. “Ik geef de voorkeur aan een 'inwasapparaat': dat is een trekker met een doek rond. Om droog te maken en druppels te verwijderen gebruik ik een raamtrekker en microvezeldoekjes die vocht en vuil opnemen en zeer duurzaam en gemakkelijk in onderhoud zijn.”
Maar voor Talboom is het vooral belangrijk wat je niet mag doen. “Gebruik niet te veel zeep en zorg dat je geen schuim hebt. Sommige mensen doen azijn in hun water, maar dat is overbodig”, gaat ze verder.
En er is nog iets wat ze totaal afraadt voor wie mooie ramen wil. “Papier is een no-go. Papier gebruiken is zeer tijdrovend en niet meer van deze tijd”, besluit ze.