Sinterklaas, het moet één groot kinderfeest zijn maar in Nederland is het wel even anders. De discussie omtrent Zwarte Pieten verhit de gemoederen. Zo erg zelfs dat de politie zaterdag drastisch ingrijpt.
De discussie laait fel op tussen de voor- en tegenstanders van Zwarte Piet. Edwin Wagensveld, voorman van de rechtse protestorganisatie Pegida, demonstreerde door verkleed als Zwarte Piet naar de intocht van Sinterklaas te komen in Apeldoorn. De politie greep drastisch in en arresteerde Wagensveld.
Edwin Wagensveld als Zwarte Piet bij intocht #Apeldoorn, politie verbied praten met pers en dreigt Wagensveld en zijn pieten op te pakken als deze niet naar het demonstratievak gaan. @wagensveld1968 pic.twitter.com/wxYOEg00N3
— Jeffrey van Buuren (@JeffreyvBuuren2) November 16, 2019
Op Twitter stromen beelden binnen waarop te zien is hoe agenten alle Zwarte Pieten arresteren en daar wordt verontwaardigd op gereageerd. "Politie moest zich schamen", klinkt het onder meer.
Belachelijk! Politie moet zich schamen! #ZwartePiet #Sinterklaas #Sinterklaasfeest https://t.co/uC2G4Hzklr
— 🇳🇱 Beppie 🗯 (@VrouwvdVrijheid) November 16, 2019
WTF? Is het anno 2019 verboden om ZWARTE PIET te zijn?????? https://t.co/Y6Twg0JYPA
— Bert Haandrikman (@Geepstar) November 16, 2019
Ondertussen zijn er in verschillende steden ook acties van 'Kick Out Zwarte Piet' waarmee deze organisatie wil aangeven dat men ook een sinterklaasfeest kan bouwen zonder racisme.
Meghan Markle heeft een familiegeheimpje onthuld. Het gaat om een hartverwarmend verhaal dat ze vertelt,...
Jos Geysels, voormalig belangrijk politicus van de groene Vlaamse partij, heeft fors uitgehaald naar...
Gert Verhulst vertoeft momenteel met zijn vrouw Ellen, James Cooke en diens vriend Dorian in New York. De...
Harde wind en regen maken het zondagochtend gevaarlijk op de weg. Het is goed opletten geblazen want het is...
Of je nu man of vrouw bent: wassen, knippen en brushen moet evenveel kosten. Dat zegt minister van Gelijke...
Nog nooit lag de weg naar een nieuwe federale regering geplaveid met zoveel hindernissen. PS-voorzitter...
De seizoensfinale was één van de laatste keren dat we Emma zagen in Familie. Bab Buelens, die de rol vertolkte, werd uit de soap geschreven.
Babyjongetjes met een laag geboortegewicht hebben later meer kans op vruchtbaarheidsproblemen dan jongetjes...
Vanaf januari zal in veel cafés 10 cent meer moeten betaald worden voor een pintje. Die prijsstijging komt...
Kazerne Dossin krijgt stevige kritiek van Midden-Oosten-experte Brigitte Herremans. Die zou er een...
Twee Gentse broers zijn vrijdag vertrokken vanop de Canarische Eilanden. In 37 dagen willen ze de...
Cybercriminaliteit zit in de lift en de voortdurende strijd tussen hackers en beveiligers neemt steeds...
Een Nieuw-Zeelandse radiomaker heeft geen hoge pet op van klimaatactiviste Greta Thunberg. Hij vindt zelfs...
Cloë Hauben, het meisje uit Bilzen dat vecht tegen een agressieve hersentumor, is gisteren naar Amerika...
Voormalig minister Freddy Willockx (Sp.a) verwacht dat een paars-gele coalitie er niet meer zal komen en...
Wie zichzelf en zijn familie op een chic én goedkoop kerstdiner wil trakteren, kan in de winkels van Lidl...
Wie wordt het nieuwe baasje van Samson? Op 21 december komt er een antwoord op die vraag.
Een man heeft in een café een willekeurig persoon zwaar verwondingen toegebracht met een mes. Daarvoor is hij nu voor de rechtbank moeten verschijnen.
David Dehenauw waagt zich al een voorspelling op een wat langere termijn. Hij blikt al vooruit naar het...
André Hazes heeft het hart op de juiste plaats. De zanger maakt ook al volop plannen voor Kerstmis.
Frank Vandenbroucke ziet Vlaanderen zich in een slechte positie manoeuvreren door het weinig ambitieuze...
Over vijf jaar eten we mogelijk foie gras die in een laboratium ontwikkeld is. Goed nieuws, want nu hangt...
Carmen Pfaff kijkt al uit naar de kerstavond. Dan zit de hele familie Pfaff weer gezellig samen.
Een man die de gewoonte had voor de grap zijn geslachtsdelen te tonen in het openbaar, is daardoor aan zijn...
De regionale televisiezender TV Limburg heeft een interview gedaan met plastisch chirurg Jeff Hoeyberghs....
Conner Rousseau is vandaag officieel tot voorzitter van de socialisten benoemd. Bonus: hij mag van de Sp.a...
In een onderzoek naar drugslabo’s zijn zes verdachten aangehouden. Het zou gaan om een bende uit Limburg die ook actief is in West-Vlaanderen.
In Vorselaar heeft een automobilist een 17-jarige jongen doodgereden. De bestuurder van het voertuig reed...
Tino Ruyters, directeur van hulporganisatie Free Clinic, heeft het wat gehad met Rode Neuzen en Warmste...
We krijgen geen federale regering waarin N-VA en PS met elkaar samenwerken. Dat lijkt wel vast te staan na...
Delphine Boël haalde gisteren een belangrijke slag thuis voor het Hof van Cassatie. Dat besliste dat...
De gemeente Molenbeek verbiedt een man die jihadistische propaganda verspreidt en haat predikt de toegang...
De bedenker en choreograaf van het populaire Ketnetprogramma #LikeMe heeft in de rechtbank zijn onschuld...
De 15-jarige Jesse komt net zoals Anuna De Wever en Greta Thunberg op voor het klimaat. Maar noem haar geen 'klimaatspijbelaar'!
Zeven seizoenen lang speelde Dorien Reynaert de rol van Femke in De Buurtpolitie. Afgelopen zomer kreeg ze...
Door de verkiezingszege van Boris Johnson stapt het VK ten laatste op 31 januari uit de EU. Na een...
Jeff Hoeyberghs gaat in de tegenaanval. Via zijn advocaat laat hij weten zelf twee klachten ingediend...
De grootste verliezers uit de peiling die VTM Nieuws liet uitvoeren, zijn N-VA en Open VLD....
Een huis in Los Angeles, in de wijk Bel Air, is verkocht voor zo'n 150 miljoen dollar (134 miljoen euro)....
Te dikke toeristen in Griekenland kunnen tot 30.000 euro boete oplopen als ze worden betrapt op het rijden...
Technopolis en Child Focus hebben hun game 'Friend Zone' voorgesteld, een spel dat tieners moet wijzen op...